Klimatyzacja

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom i zapotrzebowaniu rynku na systemy klimatyzacyjne, oferujemy kompleksową obsługę w zakresie projektowania, instalacji i serwisu tych systemów.

Nasza oferta wpisuje się w oczekiwania rynku i skierowana jest zarówno do prywatnych odbiorców jak i dla firm i instytucji.

Dotyczy to zarówno klimatyzacji centralnej z kanałowym rozprowadzeniem powietrza jak i systemów rurowych klimatyzacji opartych na klimatyzatorach i klimakonwektorach lokalnych.

O wyborze konkretnego systemu decydują nasi projektanci po konsultacjach z architektami i inwestorami. Każdy z tych systemów posiada swoją specyfikę, zalety i ograniczenia. Oferujemy projekty i gotowe rozwiązania klimatyzacji bytowej dla budynków mieszkalnych, obiektów handlowych, hoteli i pensjonatów, basenów i Spa, biur i hal zakładów przemysłowych, kabin dźwigów portowych i wież wiertniczych, obiektów sakralnych, obiektów służby zdrowia, budynków wojskowych, transormatorowni itd.

W ramach kooperacji z polskimi producentami central klimatyzacyjnych wyposażamy je w systemy chłodzenia naszego projektu, testujemy i dostarczamy klientom z kraju i z zagranicy. Są to bardzo wygodne do podłączenia urządzenia kompaktowe w jednej obudowie.

W ramach podobnej kooperacji budujemy kompaktowe centrale klimatyzacyjne z autonomicznymi instalacjami chłodniczymi wykonane z materiałów najwyższej jakości o charakterystyce przeciwwybuchowej ATEX ( EX II) przeznaczone do montażu w kabinach operatorów maszyn i urządzeń pracujących w warunkach ciężkich i zagrożonych wybuchem. Ich konstrukcja umożliwia ich pracę na obszarze całego świata.

Projektujemy i wykonujemy również rozwiązania klimatyzacji precyzyjnej dla przemysłu, archiwów, służby zdrowia itd. Jedną z ciekawszych takich realizacji była zaprojektowana i wykonana przez nas klimatyzacja precyzyjna pomieszczeń działu laminacji szyb samochodowych, znanego polskiego producenta tych elementów. Istotne było zapewnienie filtracji powietrza na bardzo wysokim poziomie, przewyższającym nawet warunki panujące w salach operacyjnych szpitali, przy stabilizowanej temperaturze na poziomie 20 st C i stabilizowanej wilgotności względnej dla tej temperatury na poziomie zaledwie 20%. Rozwiązanie sprawdziło się w praktyce przez co wydatnie zmniejszyła się ilość braków produkcyjnych z powodu dostawania się miedzy folie i szyby pyłków oraz w wyniku zmiany wymiarów folii na skutek absorpcji przez nią wilgoci z powietrza co powodowało zniekształcenia obrazu i pogorszenie widoczności.

Staramy się stosować głównie urządzenia najwyższej klasy. Dotyczy to zarówno klimatyzatorów, klimakonwektorów, central klimatyzacyjnych jak i chillerów. Te ostatnie często budujemy sami. Równie istotna jest nasza dbałość o wybór materiałów instalacyjnych. Na rynku jest wiele tanich produktów, których jakości nie jest w stanie sprawdzić inwestor ani wykonawca a wyglądem nie odbiegają od wyrobów wysokiej jakości. Zazwyczaj okazuje się to za późno, po zainstalowaniu gdy np. rury zaczynają pękać lub przeciekać.

Dlatego przywiązujemy dużą uwagę do źródła pochodzenia materiałów, ich atestów, certyfikatów i deklaracji zgodności z normami.

Duży nacisk kładziemy na dbałość i zachowanie właściwej technologii montażu urządzeń i instalacji klimatyzacyjnych. To podstawowa kwestia. Liczna grupa naszych konkurentów a w szczególności podmiotów jedno lub dwuosobowych nigdy nie stosowała i nie stosuje lutowania rur miedzianych z wpuszczonym do wnętrza rurociągu suchym azotem technicznym. Skutkiem tego jest zabrudzenie i zakwaszanie oleju sprężarek co wydatnie skraca ich żywotność i naraża inwestorów na straty. Unikamy stosowania powszechnie dostępnych odkuwek w postaci muf i podobnie wykonanych trójników, łuków i kolan. Mufy zastępowane są połączeniami kielichowymi wykonanymi na specjalnych maszynach, podobnie trójniki, i łuki. Dzięki temu drastycznie zmniejszamy ilość połączeń lutowanych a tym samym zmniejszamy ryzyko potencjalnych wycieków czynnika chłodniczego.

Przy projektowaniu i doborze urządzeń staramy się zwracać jak największą uwagę na poziom hałasu emitowanego przez pracujące urządzenia. To jest kryterium, które dzieli urządzenia na tanie i głośne oraz droższe ale komfortowo ciche. Tu jest podstawowa granica jakości. Pozostałe są bardziej subtelne i mniej widoczne na pierwszy rzut oka dla statystycznego Kowalskiego. Generalnie jakość ma swoją cenę i tworzenie opinii, że ktoś zaoferuje prawie takie same urządzenie za pół ceny urządzenia wysokiej jakości jest mitem. Kto chciałby mieć takie głośne urządzenie, pracujące przez wiele godzin w sypialni czy w biurze? Ale są takie których praktycznie nie słychać. Dlatego jakość ma swoją cenę.

Systemy klimatyzacji centralnej z rozprowadzeniem kanałowym łączą w sobie klimatyzację i wentylację mechaniczną.

Dokładniejszy ich opis i naszą ofertę w tym zakresie znajdziecie Państwo w zakładce WENTYLACJA

 

Zapraszamy do kontaktu z nami.